Podsumowanie Pucharu Polski w softballu kobiet

W miniony weekend na stadionie im. Stana Musiala we Wrocławiu został rozegrany Puchar Polski w softballu kobiet. W turnieju wzięły udział: MKS Stal BiS Kutno, 4TS&B Warsaw Diamonds, Panthers Softball Wrocław oraz BUKS Gepardy Żory.

Turniej finałowy był rozgrywany w tzw systemie podwójnej eliminacji – drużyna, która przegra dwa mecze odpada z turnieju.

W pierwszej fazie turnieju Gepardy Żory pokonały drużynę Diamonds Warsaw, natomiast Panthers Wrocław pokonały Stal Kutno. Tym samym drużyny z Żor i Wrocławia awansowały do półfinału.

W “meczu ostatniej szansy” spotkały się Warsaw Diamonds i Stal Kutno. Zwycięsko z tego pojedynku wyszły zawodniczki z Kutna i to one awansowały do drugiego półfinału, w którym spotkają się z przegranym meczu Gepardy – Panthers. Drużyna z Warszawy zakończyła udział w turnieju na 4. miejscu.

W pierwszym półfinale pomiędzy Gepardami Żory oraz Panthers Wrocław zwycięsko wyszły wrocławianki i to one awansowały do finału, natomiast żorzanki o udział w finale będą walczyły z zawodniczkami Stali Kutno.

W niedzielne przedpołudnie w drugim półfinale Gepardy Żory pokonały Stal Kutno, co dało im awans do Finału Pucharu Polski, gdzie czekały już Panthers Wrocław. Drużyna Stali Kutno zajęła 3. miejsce w turnieju.

O godzinie 13 w Finale Pucharu Polski we Wrocławiu spotkały się Panthers Wrocław oraz Gepardy Żory. Po czterech zmianach drużyna Panthers zwyciężyła 11 : 1, tym samym obroniła tytuł z ubiegłego roku.

Klasyfikacja końcowa Pucharu Polski:
1. Panthers Softball Wrocław
2. BUKS Gepardy Żory
3. MKS Stal BiS Kutno
4. 4TS&B Warsaw Diamonds

 

About the Author

By Piotr apaj / Editor, bbp_participant on lip 06, 2020

pl_PLPL
en_USEN pl_PLPL