MLB Tryouts 2015 – program ramowy

Organizacja MLB ogłosiła terminy akcji na rok 2015, nowością jest „European Academies All Star Tour”, który odbędzie się na Florydzie. Na wyjazd zostanie zakwalifikowanych najlepszych 25-30 zawodników z Europy. Pozostałem akcje są organizowane wzorem lat ubiegłych, jedynymi zmianami są miejsca ich przeprowadzenia.

*20-22.03 lub 27-29.03 (termin zostanie sprecyzowany na początku marca)
– MLB Tryout organizowany przez PZBall w Żorach, Kutnie i Osielsku dla zawodników z Polski. Najlepsi zawodnicy w wieku 14-19 lat zostaną wyselekcjonowani na MLB Tryout do Pragi.

5-11.04 – Wiosenny Turniej Akademii MLB (Sant Boi, Hiszpania)
– 5-cio dniowe wydarzenie, w którym weźmie udział około 150 zawodników w wieku 14-19 lat zrzeszonych w europejskich akademiach MLB. Zawodnicy oprócz treningów będą rozgrywały mecze kontrolne w ramach turnieju, w którym udział wezmą drużyny reprezentujące: Włochy, Holandie, Niemcy, Czechy, Francje oraz EU All Star Team.

5-9.05 – MLB European Elite Camp Tryouts:
– 05.05 – Toulouse, Francja
– 06.05 – Mainz, Niemcy
– 07.05 – Praga, Czechy
– 09.05 – Karlovac, Chorwacja
Sesje treningowe, podczas których trenerzy z MLB European Academy oraz skauci z drużyn MLB sprawdzają umiejętności zawodników w próbach biegu, rzucania, odbijania, miotania i gry w obronie.
W każdym tryoucie weźmie udział od 40 do 75 zawodników. Najlepsi zawodnicy z Polski wezmą udział w tryoucie w Pradze.

14-24.06 – European Academies All Star Tour (Jupiter, Floryda)
– nowa akcja MLB do której zostanie wybranych 25-30 najlepszych zawodników z Europy. Zawodnicy ze starego kontynentu będą mieli szansę pokazania swoich umiejętności przed skautami MLB oraz szkół wyższych, a także możliwość rywalizacji z najlepszymi zawodnikami z USA do 17 roku życia. Celem akcji jest pokazanie zawodnikom z Europy rywalizacji na wysokim poziomie, a także zwiększenie liczby zawodników podpisujących kontrakty oraz studiujących na uczelniach wyższych s USA.

29.06-03.07 – MLB Pitching and Hitting Mini Camp (Paderbrn, Niemcy)
– intensywny obóz treningowy dla wybranych zawodników z całej Europy, na którym będą oni mili możliwość popracować indywidualnie nad miotaniem, odbijaniem oraz przygotowaniem motorycznym
i kondycyjnym pod okiem trenerów MLB.

2-21.08 – MLB European Elite Camp (Hoofddorp, Holandia)
– główne wydarzenie MLB w Europe, podczas którego 50-60 najlepszych zawodników w Europie, wybranych podczas trybutów
w Czechach, Niemczech, Chorwacji i Francji weźmie udział w prawie 3-tygodniowym obozie treningowych. Wybrani będą mieli możliwość trenowania z jednymi z najlepszych trenerów MLB (m.in.. Barry Larkin, Rod Carew, Dale Murphy, Lee Smith). Od 2005 roku ponad 70 zawodników z Europy biorących udział w programie MLB podpisało profesjonalne kontrakty z klubami MLB.
W tym roku obóz odbędzie się na nowopowstałym stadionie w Hoofddorpie (http://www.etoballpark.com/etoballpark.com/index.php/ct-menu-item-2/nieuwsarchief/86-nieuws/102-nieuws-4)

12-16.10 – Francuski Turniej Jesienny – na zaproszenie (Toulouse, Francja)
– turniej organizowany przez CREPS Toulouse dla europejskich akademii. Drużyny muszą pokryć dojazd i zakwaterowanie. MLB udziela wsparcia sprzętowego, pokrywa koszty meczowe oraz towarzyszących szkoleń trenerskich.

28.09-04.10 – Jesienny Turniej Akademii MLB (Regensburg, Niemcy)
– turniej kończący sezon dla Akademii z Europy i Afryki. Od 4 do 5 drużyn będzie ze sobą rywalizować pod wodzą instruktorów MLB. W turnieju wezmą udział m.in. akademie z Niemiec, Holandii i Włoch.

 

gloves-454561_1920

 

 

 

 

 

 

About the Author

By lukasz / Administrator, bbp_keymaster on lut 02, 2015

pl_PLPL
en_USEN pl_PLPL