Kadry narodowe 2024 – Nowe nominacje na trenerów

Zarząd Polskiego Związku Baseballu i Softballu po zakończeniu procesu oceny wniosków kandydatów na stanowiska trenerów kadr narodowych podjął decyzje co do składu sztabów szkoleniowych na rok 2024. Oto najnowsze nominacje:

1. Kadra Narodowa Juniorek Młodszych U15

Po gruntownej analizie wniosków, Zarząd postanowił powołać Pana Mateusza Mleczko na stanowisko I. trenera Kadry Narodowej Juniorek Młodszych U15 na rok 2024. Trener Mleczko będzie odpowiedzialny za przygotowania i udział w turnieju Mistrzostw Europy U15 w softballu kobiet, które odbędą się w Pradze/Czechy. Współpracując z Prezydium Zarządu, poprowadzi procesy związane z opracowaniem programu, kalendarza akcji szkoleniowych i strategii startu.

2. Kadra Narodowa Seniorek

Na stanowisko I. trenera Kadry Narodowej Seniorek na rok 2024 został powołany Pan Łukasz Tur. Jego zadaniem będzie kierowanie działaniami związanymi z programem, kalendarzem akcji szkoleniowych oraz przygotowaniami i udziałem w Mistrzostwach Europy w Softballu Kobiet, które odbędą się w Utrechcie/Niderlandy. Wspólnie z Prezydium Zarządu będzie pracował nad efektywnym przygotowaniem reprezentacji do tych ważnych zawodów mistrzowskich.

3. Kadra Narodowa Seniorów i U23 w baseballu

Działając zgodnie z rekomendacjami, Zarząd powołał zespół trenerski dla Kadry Narodowej Seniorów i U23, w skład którego wchodzą:

  • Pan Dannis Cook – I. trener,
  • Pan John McLaren – II. trener,
  • Pan Paul Bragiel – starszy doradca ds. zarządzania.

Zespół ten, współpracując z Prezydium Zarządu, będzie odpowiedzialny za opracowanie programu i kalendarza akcji szkoleniowych, powołanie klubowych trenerów asystentów, prowadzenie Akademii Kadr Narodowych oraz wsparcie szkolenia i trenerów w regionach.

4. Kadra Narodowa Juniorów Młodszych U15

Zarząd postanowił powołać Pana Pawła Rojka na stanowisko I. trenera Kadry Narodowej Juniorów Młodszych U15 na rok 2024, z opcją przedłużenia na rok 2025. Trener Rojek, współpracując z Prezydium Zarządu, będzie odpowiedzialny za przygotowania i udział w turnieju kwalifikacyjnym Mistrzostw Europy U15 grupy B – Kaunas/Litwa.

5. Kadra Narodowa Młodzików U12

Na stanowisko I. trenera Kadry Narodowej Młodzików U12 na rok 2024 został powołany Pan Łukasz Tur. Podobnie jak w innych kategoriach wiekowych, Trener Tur, współpracując z Prezydium Zarządu, będzie kierował procesami związanymi z programem szkoleniowym, kalendarzem akcji i przygotowaniami do turnieju kwalifikacyjnego Mistrzostw Europy U12 grupy B – Trnawa/Słowacja.

Zarząd serdecznie gratuluje wszystkim powołanym trenerom i życzy sukcesów w prowadzeniu naszych Kadr Narodowych w sezonie 2024! Wierzymy, że doświadczenie i zaangażowanie trenerskie przyczynią się do rozwoju polskiego baseballu i softballu.

About the Author

By Pawel Szczepanik / Administrator on sty 28, 2024

pl_PLPL
en_USEN pl_PLPL