Reminiscencje Pucharu Polski 2023

W dniach 1-2 lipca 2023 roku na boisku KS Silesii Rybnik odbyły się półfinały i finał Pucharu Polski. Były to dwa niezwykle emocjonujące sportowe dni, które pozostaną w pamięć wszystkich miłośników baseballu.

W pierwszym meczu półfinałowym MKS EKOBUD Stal BiS Kutno spotkał się z WUKB CENTAURY Warszawa. To starcie zakończyło się zwycięstwem MKS EKOBUD Stal BiS Kutno, którzy pewnie pokonali rywali rezultatem 6:2. Ta wygrana dała im awans do finału.

Drugie spotkanie półfinałowe odbyło się o godzinie 16:00 i zgromadziło lokalne drużyny BUKS GEPARDY Żory i KS SILESIA Rybnik. Ten mecz był niezwykle ekscytujący, a obie ekipy dawały z siebie wszystko na boisku. Ostatecznie to GEPARDY Żory zdobyły zwycięstwo po zaciętym pojedynku z wynikiem 14:13 na korzyść drużyny GEPARDÓW. To starcie było prawdziwą ucztą dla kibiców, którzy do ostatniego odbicia oglądali niezwykle emocjonujący mecz.

Nadszedł wyczekiwany finał Pucharu Polski, gdzie MKS EKOBUD Stal BiS Kutno stanął naprzeciwko BUKS GEPARDY Żory. To był mecz pełen napięcia i oczekiwań, a obie drużyny zaprezentowały się na wysokim poziomie. Jednak to MKS EKOBUD Stal BiS Kutno okazał się zdecydowanie lepszy. Ostateczny wynik to 17:4 na korzyść MKS EKOBUD Stal BiS Kutno, które tym samym odniosło spektakularne zwycięstwo. To był dwudziesty triumf w historii klubu, który potwierdził swoją wyjątkową skuteczność na polskiej scenie baseballowej.

Już od samego początku finałowego spotkania zawodnicy MKS EKOBUD Stal BiS Kutno wykazali się skutecznością i determinacją. Ich dobra gra w ofensywie przynosiła im punkty, a solidna defensywa nie pozwalała przeciwnikom na odrobienie strat. To wszystko zaowocowało efektownym zwycięstwem i zdobyciem Pucharu Polski.

Nie można zapomnieć o roli sędziów, którzy prowadzili te ważne zawody. Norbert Kacprzak, Tomasz Kosak oraz Bartosz Tramś – Sędzia zapisowy, byli odpowiedzialni za sprawiedliwe rozstrzyganie sytuacji na boisku.

Foto: Mirosława Wilki

Prawa autorskie – PZBALL

About the Author

By Pawel Szczepanik / Administrator on Jul 14, 2023

en_USEN
pl_PLPL en_USEN