Światowe Igrzyska Sportowe World Games 2017

Latem 2017 roku Wrocław będzie gościł World Games. To największa na świecie impreza sportowa, na której można oglądać w jednym miejscu tak wiele dyscyplin nieolimpijskich. Niestety podczas październikowego głosowania komitetu wykonawczego MKOl baseball i softball nie zostały włączone ponownie do programu Igrzysk Olimpijskich, więc na razie nasze narodowe reprezentacje muszą szukać szansy na pokazanie się na innych zawodach. Udział w World Games byłby dla nas ogromną szansą. Softball już jest w programie zawodów. Od kilku miesięcy działacze i zawodnicy KSB Wrocław wspierani przez zarząd Polskiego Związku Baseballu i Softballu prowadzą medialną kampanię na rzecz włączenia do World Games także baseballu.

world_games_2017

13.09.2013 została złożona oficjalna aplikacja, a 24. października została ogłoszona krótka lista ośmiu dyscyplin, z których pięć ostatecznie zostanie zaproszona do udziału w World Games. Ma tej liście JEST baseball. 7. listopada odbyło się spotkanie dyrektor generalnej World Games pani Hanny Domagały z przedstawicielami PZBall i KSB Wrocław, na którym obecni byli prezes Michał Kaczmarek i wiceprezes Jan Zbaraż oraz Piotr Duszeńko i Łukasz Tur. Pani dyrektor otrzymała też list poparcia od prezydentów World Baseball and Softball  Confederation Dona Portera i Riccardo Fraccariego. Spotkanie trwało prawie dwie godziny, podczas których omówiona została aplikacja PZBall, a potem nasi przedstawiciele przybliżyli baseball i jego zalety organizatorom World Games.

Dziś na stronie www.wroclaw.pl pojawiła się oficjalna sonda, które dyscypliny powinny znaleźć się w programie World Games 2017. Liczymy na poparcie tej inicjatywy przez całe środowisko baseballowo-softballowe w Polsce. Udział obu dyscyplin w imprezie będzie dodatkową szansą na ich popularyzację i rozwój w naszym kraju.

 

 Zapraszamy do głosowania na stronie:

http://www.wroclaw.pl/dyscypliny-twg-2017–sonda

 

 

 

 

About the Author

By lukasz / Administrator, bbp_keymaster on Nov 13, 2013

en_USEN
pl_PLPL en_USEN