Kluby baseballu i softballu spotkały się w Kutnie

W ubiegłą niedzielę w Centrum Małej Ligi w Kutnie spotkali się przedstawiciele klubów baseballu i softballu. O tym jak będzie wyglądała rywalizacja w poszczególnych ligach dowiemy się jeszcze za jakiś czas.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze podjęte decyzje i plany na sezon 2014:

 

EKSTRALIGA:

W najwyższej lidze rozgrywkowej wystąpi 6 drużyn:

1. Centaury Warszawa

2. Dęby Osielsko

3. Gepardy Żory

4. Stal BiS Kutno

5. Silesia Rybnik

6. KSB Wrocław

Znany jest także terminarz spotkań – pdf terminarz_baseball_sezon_2014.

 

Podtrzymany został zapis dotyczący szkolenia dzieci i młodzieży. Tym samym każda drużyna Ekstraligi zobowiązana jest do udziału drużyny młodzieżowej w oficjalnych startach (Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, eliminacje Mistrzostw Polski Juniorów młodszych, eliminacje Mistrzostw Polski Juniorów).

 

Ustalone została opłata startowa w Ekstralidze w kwocie 2 200,00 zł.

 

1 LIGA:

Do tej pory udział w rozgrywkach potwierdziły 4 drużyny. Cieszy fakt zgłoszenia do ligi dwóch nowych drużyn – Rawy Katowice i Defenders Częstochowa. Oprócz wymienionej dwójki stawkę uzupełnią Feniksy Warszawa i Yankees Działdowo.

Skład pierwszej ligi nie został jeszcze zamknięty, a niebawem na naszej stronie zostanie zamieszczony formularz zgłoszeniowy dla drużyn, które chciałyby wziąć udział w rozgrywkach. Zgłoszenia będzie można przesyłać do 31 stycznia 2014 r.

Zaproponowane zostaną także propozycje rozgrywek, tak aby jak największa liczba drużyn sprostała wszelkim wymaganiom.

 

Ustalona została opłata startowa w 1 lidze w kwocie 200,00 zł.

 

LIGA SOFTBALLU KOBIET:

Sugestią Zarządu PZBall rozgrywki softballowe w Polsce powinny toczyć się systemem turniejowym, co nie zostało w pełni zaakceptowane przez niektóre Kluby. W związku z zaistniałą sytuacją w najbliższych dniach zostanie także zamieszczony formularz zgłoszeniowy do ligi softballu kobiet. Zgłoszenia będzie można przesyłać do 15 stycznia 2014 r.

 

DZIECI I MŁODZIEŻ:

Zostały ustalone terminy, a także organizatorzy rozgrywek dzieci i młodzieży w baseballu oraz softballu. W roczny terminarz weszły nowe imprezy, takie jak – Puchar Polski Młodzików, Puchar Polski Kadetów i Puchar Polski Juniorów oraz mistrzostwa polski U-21. Przywrócony został również ogólnopolski turniej w T-ball.

Poniżej terminy i organizatorzy poszczególnych turniejów:

turnieje_terminarz

 

PUCHAR POLSKI SENIORÓW i SENIOREK:

Puchar Polski seniorów w baseball odbędzie się w terminie 20-21 września 2014 r., a organizatorem turnieju będą Gepardy Żory.

Puchar Polski seniorek w softball odbędzie się we wrześniu 2014 r. (termin do ustalenia), a organizatorem turnieju będzie UKS Delfiny Brzeg.

 

KURS TRENERSKI:

W styczniu 2014 roku we Wrocławiu odbędzie się kurs trenerski, który będzie uprawniał na 2 lata do prowadzenia drużyn baseballu i softballu we wszystkich klasach rozgrywkowych.

Zapisy na kurs ruszą na początku przyszłego tygodnia.

 

ZGROMADZENIE DELEGATÓW PZBALL:

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Związku Baseballu i Softballu odbędzie się w dniu 18 stycznia 2014 roku o godz. 11.00 w Kutnie.

 

POZOSTAŁE USTALENIA:

– trwają prace nad przygotowaniem dokumentu regulującego ekwiwalent za wyszkolenie zawodnika;

– ustalane są kwestie dotyczące pomeczowej oceny sędziów;

 

spotkanie_klubow

About the Author

By lukasz / Administrator, bbp_keymaster on Dec 13, 2013

en_USEN
pl_PLPL en_USEN